Kľuky na bradlách

Vplyv na hmotu: Veľmi dobrý
Vplyv na tvarovanie: Veľmi dobrý
Hodnotenie cviku: 10/10

Prevedenie cviku: Uchytíme si tyče bradiel tak, že dlane smerujú k sebe. Vytlačíme sa hore do počiatočnej pozície, v ktorej máme nohy pokrčené v kolenách (pomáhajú udržať stabilitu a bránia kontaktu s podlahou) a vystreté ruky sú tesne vedľa tela (1). Krčením rúk pomaly spúšťame telo dole, pričom pozeráme vpred a snažíme sa dopredu nakláňať len minimálne, aby sme zaťažovali viac tricepsy ako hrudník. Telo spúšťame až do bodu, kedy nepocítime jemné natiahnutie v tricepsoch a ramená sú pod úrovňou lakťov (2). Potom ho vytlačíme naspäť do počiatočnej pozície.

Tip: Dodatočná váha sa dá umiestniť reťazami na opasok alebo môžeme umiestniť medzi členky jednoručku.

Aktuálne na SlovakFitness.sk:

Sociálne médiá

Páči sa vám naša databáza alebo magazín? Staňte sa našimi fanúšikmi na Facebooku:

STAŤ SA FANÚŠIKOM »

Nájdete nás aj na Google+ a Twitteri.