Výpony v stoji s veľkou činkou

Hlavný zapojený sval: Lýtka
Ďalšie zapojené svaly: -
Potrebná výbava: Veľká činka

Vplyv na hmotu: Veľmi dobrý
Vplyv na tvarovanie: Dobrý
Hodnotenie cviku: 9/10

Prevedenie cviku: Na podlahu umiestnime vyvýšenú podložku alebo dva kotúče. Veľkú činku uchytíme za hlavu ako pri drepe, prípadne pred telo ako pri mŕtvom ťahu. Potom vykročíme na podložku tak, že na nej budú špičky, menšia časť chodidla. Päty sa dotýkajú podlahy (1). Následne urobíme výpon najvyššie ako je možné bez toho, aby sme špičkami opúšťali podložku. Pohyb vychádza z členkov a v konečnej fázy cítime kontrakciu v lýtkach (2). Pomaly sa vrátime do počiatočnej polohy, aby sme dokončili jedno opakovanie.

Poznámka: Veľká činka sa dá uchopiť aj iným spôsobom - nadhmatom, rovnako ako pri mŕtvom ťahu. Znázornené je to na videu nižšie.

Aktuálne na SlovakFitness.sk:

Sociálne médiá

Páči sa vám naša databáza alebo magazín? Staňte sa našimi fanúšikmi na Facebooku:

STAŤ SA FANÚŠIKOM »

Nájdete nás aj na Google+ a Twitteri.