Oslie výpony

Vplyv na hmotu: Veľmi dobrý
Vplyv na tvarovanie: Dobrý
Hodnotenie cviku: 9/10

Prevedenie cviku: Na podlahu umiestnime vyvýšenú podložku alebo dva kotúče. Postavíme sa na ňu menšou časťou chodidla s mierne prehnutými nohami. Predkloníme sa do pravého uhla a rukami sa zaprieme o rebriny alebo opierky stojana. Sparingpartnera usaďte na bedrovú časť chrbta tak, aby bol čo najďalej od hrudník a jeho váha bola efektívne rozložená (1). Následne urobíme výpon najvyššie ako je možné bez toho, aby sme špičkami opúšťali podložku. Pohyb vychádza z členkov a v konečnej fázy cítime kontrakciu v lýtkach (2). Pomaly sa vrátime do počiatočnej polohy, aby sme dokončili jedno opakovanie.

Tip: Namiesto sparingpartnera sa dá využiť záťaž umiestnená na opasku (viď. video).

Aktuálne na SlovakFitness.sk:

Sociálne médiá

Páči sa vám naša databáza alebo magazín? Staňte sa našimi fanúšikmi na Facebooku:

STAŤ SA FANÚŠIKOM »

Nájdete nás aj na Google+ a Twitteri.